O nás

KIKKO CZ s.r.o. je malá, rodinná firma. Od roku 2000 ponúkame na českom a slovenskom trhu klasické bavlnené detské plienky. Po celý čas kladieme veľký dôraz na kvalitu, ekológiu a inovatívnosť našich produktov. Od toho času sme vybudovali funkčnú distribučnú sieť a úspešne konkurujeme českým výrobcom tohto tradičného tovaru.


2005 Naša ponuka sa stále rozrastá o nové vzory bavlnených plienok v rôznom vyhotovení a gramáži. Začíname sa pravidelne zúčastňovať medzinárodných textilných veľtrhov STYL/KABO. Náš tovar získava akostné ocenenie Česká kvalita/Quality zone.

2006 Začíname spolupracovať s dizajnérskym štúdiom Kantor´s creative club, ktoré pracuje pre významné nadnárodné spoločnosti v oblasti obalového dizajnu. Vytvárame značku KIKKO, ktorá je registrovaná v Českej republike a začíname náš sortiment postupne ponúkať v nových, atraktívnych obaloch pod značkou KIKKO. Značka KIKKO je prvýkrát prezentovaná na medzinárodných textilných veľtrhoch.

2007 Tovar pod novou značkou a v nových obaloch zaznamenáva obrovský skokový nárast predajov. Začíname pracovať na vývoji nových produktov. Koncom roka sa objavujú bavlnené plienky s vyššou gramážou než je na našich trhoch bežné – KIKKO LUX a KIKKO LUX ECO, ktoré zaplňujú dieru na trhu a zaznamenávajú obrovský úspech. Nové produkty prezentujeme na medzinárodných textilných veľtrhoch.

2008 Prichádzame s novinkou – mušelínovými štvorcovými plienkami zo zmesi bambusovej viskózy a bavlny s výraznou gramážou, extrémnou jemnosťou a veľkou nasiakavosťou. Plienky so značkou KIKKO BMB zaplavujú český a slovenský trh. Plienky KIKKO BMB ponúkame spočiatku v rozmere 70 x 70 v 3 pastelových farbách. Veľmi úspešne prezentujeme nové plienky na medzinárodných textilných veľtrhoch.

2009 Rad bambusových plienok KIKKO BMB rozširujeme o plienky v nebielenej verzii, osušky 90 x 100 KIKKO BMB s vyššou gramážou a jemnejšie obrúsky 30 x 30 KIKKO BMB. Prichádzame s novým radom produktov KIKKO ECO. Ako prvá vlajková loď sa objavuje súprava detských hračiek a hryzačiek KIKKO ECO, vyrobená z biopolyméru, ktorého základom je kukuričný škrob. Revolučná novinka raketovo štartuje v predajoch na českom trhu. Do sortimentu ju spoločne s radom bambusových plienok KIKKO BMB zaraďuje sieť ekologických drogérií DM Drogeriemarkt. Novinky prvýkrát prezentujeme na najväčšom európskom veľtrhu v Európe Kind und Jugend v Kolíne nad Rýnom.

2010 Na Slovensku naše bambusové plienky KIKKO BMB zaraďuje do svojho sortimentu sieť ekologických drogérií DM Drogeriemarkt. Je dokončený vývoj a prvá výroba nového detského riadu KIKKO ECO. Riad je opäť vyrobený z ekologického biopolyméru, ktorého základom je kukuričný škrob. Riad je potlačený obrázkami, ktoré špeciálne pre nás vytvorila známa česká výtvarníčka Vendula Hegerová. Samozrejmosťou je použitie ekologických farieb.

2011 Začíname spoluprácu s výrobcom jednorazových ekologických kompostovateľných detských plienok. Podpisujeme exkluzívnu zmluvu o distribúcii týchto plienok a separačných plienok z ekologického biopolyméru INGEO pre Európu. Pod značkou KIKKO ECO ich začíname distribuovať v Českej republike. Na trh prinášame i nové potlače bavlnených štvorcových plienok, ktoré pre nás vytvorila výtvarníčka Vendula Hegerová. 
Ekologické jednorazové plienky KIKKO ECO a rad bambusových plienok, osúšok a obrúskov KIKKO BMB veľmi úspešne prezentujeme na najväčšom európskom veľtrhu v Európe Kind und Jugend v Kolíne nad Rýnom. O výrobky je obrovský záujem a vzhľadom na to, že značka KIKKO je registrovaná iba v Českej republike a registrácia v ďalších krajinách by bola ťažká, rozhodujeme sa pre expanziu na európske trhy vytvoriť rebrand pôvodnej značky. Registrujeme európsku značku XKKO a rozhodujeme sa zachovať pôvodný úspešný výzor značky i jednotlivých produktových radov. Postupne prebaľujeme tovar do nových obalov s novou značkou, rozbiehame internetový veľkoobchod a maloobchod www.xkko.eu a spúšťame distribúciu nášho tovaru do všetkých krajín Európskej únie.

      


Provozovatel serveru: KIKKO CZ s.r.o., Štěpaňákova 6, Ostrava Kunčice, 719 00, Česká republika
www.plienky.sk, info@plienky.sk

Prevádzkované systémom PremiumSHOP